Tolerance záznamů v případě spotřebitelského úvěru
Ve světě financí se mnoho lidí neumí pohybovat, proto věříme každé reklamě a býváme hodně naivní i v případě, když nám někdo slibuje nejnižší možný úrok na světě. Samozřejmě, že je to možné, ale často se s tím nesetkáme. Ještě horší je to v případě, že se za tím ukrývá něco jiného, třeba jiné nežádoucí „dražší“ podmínky, takže vlastně úvěr ve finále vyjde nastejno i s nejnižším možným úrokem.
Lidé v poslední době žádají spíše tolerantní podmínky. V případě některých nebankovních společností je to samozřejmě možné. Takovým produktem je hypotéka bez registru.
Tento úvěr představuje hypotéku, u které se ručí nemovitostí. Čili dáváte nějakou nemovitost do zástavy a získáte za ni finanční ohodnocení. Na kolik nemovitost vyjde, to je poměrně těžké předem určit, proto se k určení ceny používají fotografie nemovitosti, které zašlete třeba emailem na patřičnou emailovou adresu. Samozřejmě, že k tomu musíte napsat místo, kde nemovitost leží, číslo popisné a další drobnosti. Následně si už odborníci udělají představu o tom, jak by mohla vypadat konečná odhadová cena. Z té získáte určitá procenta, čili částku, kterou si budete moci půjčit s nízkým úrokem.
V případě této hypotéky se nejedná o podnikatelský úvěr, takže pokud peníze potřebujete pro své podnikání, musíte si najít jiný druh úvěru, vyloženě podnikatelský.
Co znamená slovo bez registrů? Stále se s tímto slovem setkáváte v nějakém sousloví? Tento název je poměrně zažitý. Neznamená ovšem, že by se na záznamy vůbec nenahlíželo, naopak, každý poskytovatel úvěru se musí přesvědčit, zdali je jeho klient schopen půjčku splácet, to je dáno zákonem a tímto způsobem zákon chrání lidi před špatnými a nežádoucími půjčkami, které by je mohly dostat do dluhů, exekucí nebo do těžkých životních situací. Takže se na záznamy nahlíží, ale nebankovní společnosti je většinou tolerují, takže i pokud máte záznam, tak vám mohou bez problémů půjčit peníze, pokud prokážete, že dokážete splácet.