Neumírejte, jezte!
O co tedy jde? Je to fórum, kde jedinec trpící jednou nebo více poruch přijmu potravy najde několik forem pomocné ruky.
Organizace byla založená PhDr. Ing. Janou Sladkou autorkou knihy Z deníku bulimičky. Kniha byla autobiografickým vyprávěním o problémech s bulimii.
Jakou pomoc tedy můžete dostat?
1.) Telefonická první pomoc
Takové krizové centrum, které funguje každý všední den do čtvrté hodiny odpolední. Po vytočením čísla se potřebným dostane rady na akutní problém, který je zrovna aktuální.
2.) Poradenství
Samozřejmě. Je to nejjasnější a nejosvědčenější způsob pomoci. Ale v této velké kategorii si můžete vybrat tu škatulku, která vám vyhovuje
Terénní
Mluvit o svém problému je opravdu těžké a o to více mluvit o své postavě a problémy s jídlem. Proto mnoha pacientům pomáhá sejít se na nějakém neutrálním místě, kde se cítíte příjemně, a ne jako na vyšetření u doktora.
Odborné
Bezplatné poradenství pro všechny od 15 let. Jedná se o možnost zajít za odborníkem, který pacienty vyslechne a pomůže mu.
Internetové
Častým problémem lidí, kteří trpí poruchou přijmu potravy je, že si nemyslí, že je jejich problém tak vážný nebo, že si zaslouží vyléčit se. Často bývají naplnění obavami a stydlivý. Anabell nabízí možnost i pro ně. Mohou se s odborníky bavit skrz internet. Terapie sice není 100 % ale lepší než nic.
Nutriční
Zde se vám dostane pomoci v oblasti stravování. Dívkám a chlapcům pomáhají s tím, jak se správně stresovat bez toho, aby ničili svá těla.
3.) Konzultace
Peer
U nás panuje všeobecná nedůvěra k doktorům. Obzvlášť to platí u psychologů a psychiatrů. Pokud se u někoho takového léčíte hned máte nálepku blázen. Jestli se vám nechce navštívit doktora, či psychologa, můžete se bavit s děvčaty, která si prošla podobnými problémy a vědí jakým peklem si procházíte
4.) Svépomocné skupiny
Někdy všechno, co potřebujete je popovídat si s někým, kdo prochází něčím podobným. I takové možnosti se vám na webu dostaví.